Metoda Helen Doron

Krótkie wyjaśnienie
Metoda nauki języka angielskiego przeznaczona dla dzieci w wieku od roku do 14 lat. Opracowany przez Helen Doron system oparty jest na naturalnym przyswojeniu przez dzieci języka i ma na celu proste, łatwe i szybkie nauczenie języka w miłej i zabawnej atmosferze.
Historia
Helen Doron - Angielka, urodzona w 1977 roku. Nauczyciel języka angielskiego i językoznawca. Kierując się w życiu pasją przekazywania wiedzy próbowała znaleźć nowe sposoby lepszego nauczania dzieci. Zainspirowana metodą nauczania dzieci gry na skrzypcach (dzieci słuchały najpierw określonych utworów, a później próbowały ją odtworzyć bez poprzedzającej to zadanie nauki czytania nut) stworzyła "własną metodę nauczania języka ojczystego" stosując ją do nauczania angielskiego jako języka obcego. Na zajęciach dawała dzieciom nagrane przez "siebie kasety z piosenkami, wierszykami i historyjkami, których dzieci miały słuchać dwa razy dziennie w domu." Dzięki temu mali uczniowie ciągle poruszali się w "anglojęzycznym" otoczeniu co umożliwiło naturalne przyswojenie języka obcego. Dzieci zaczęły uczyć się angielskiego podobnie jak języka ojczystego. Pomysł odniósł ogromny sukces, co doprowadziło do założenia przez Doron "Centrum Wczesnego Rozwoju", stworzenia sieci nauczycieli gotowych nauczać nową metodą i produkcji własnych materiałów edukacyjnych. Obecnie firma – "Helen Doron. Early English" - ma swoich przedstawicieli na całym świecie i szybko się rozrasta oferując zajęcia językowe dla wielu dzieci, czy propagując konieczność szybkiego rozpoczynania nauki języka obcego przez dzieci. Nad wszystkim czuwa "Centrum Międzynarodowe" z siedzibą w Izraelu zajmujące się oprócz tego koordynowaniem kursów i strategią rozwoju.
Zastosowanie
Metoda jest skierowana przede wszystkim do małych dzieci i młodzieży do 14 roku życia. Nauczenie odbywa się w grupach (4 – 8 osób), więc dzieci są przydzielane do odpowiedniej grupy w zależności od wieku i stopnia zaawansowania. Oprócz tego są oferowane również kursy dla dzieci w wieku 1 – 3, które odbywają się razem z rodzicami. Metoda ma pomóc w jak najlepszym nauczeniu dzieci posługiwania się językiem obcym poprzez zabawę i wspólne spotkania.
Więcej informacji
Helen Doron - http://www.helendoron.com
British Centre – http://www.british-centre.pl


Katarzyna Ulman edu.edu.plDołącz do nas!