Liderzy samorządów studenckich spotkają się na UW

Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski

Jak zarządzać samorządem studenckim, jak współpracować z prasą albo jak kierować zespołem? Dowiedzą się tego działacze samorządów studenckich z polskich uczelni, którzy po raz pierwszy spotkają się na Ogólnopolskiej Konferencji Liderów Samorządów Studenckich.

Spotkanie odbędzie się w dniach 1-3 czerwca na Uniwersytecie Warszawskim.

Konferencja "Przywództwo w działalności samorządowej" jest organizowana przez Samorząd Studentów UW oraz Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej. Serwis PAP - Nauka w Polsce jest jednym z patronów medialnych imprezy.

"Jej głównym celem jest konsolidacja liderów środowiska studenckiego z całego kraju oraz zdobycie i rozwinięcie umiejętności przywódczych. Uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział m.in. w warsztatach z zakresu wystąpień publicznych, zarządzania zespołem, kreowania wizerunku oraz pracy zespołowej" – mówi Piotr Mueller, Przewodniczący Zarządu Samorządu Studentów Uniwersytetu Warszawskiego.

Otwarty wykład inauguracyjny poprowadzi były premier Włodzimierz Cimoszewicz, który opowie liderom działalności studenckiej o odpowiedzialności przywódcy. W sobotę, 2 czerwca, oprócz szkoleń prowadzonych przez trenerów z Europejskiej Akademii Biznesu odbędzie się trening wizerunkowy przed kamerą prowadzony przez dr. Bartłomieja Biskupa, specjalisty ds. marketingu politycznego. Ponadto Jan Dziedziczak, były rzecznik polskiego rządu, nauczy młodych liderów, jak organizować konferencje prasowe i w jaki sposób współpracować z mediami.

"Dążymy do rozbudowania kontaktów także za granicą. Konferencja jest doskonałą okazją do porównania polskiej samorządności studenckiej do działań na poziomie europejskim. Zaprosiliśmy nowo wybraną Przewodniczącą European Students’ Union, która opowie nam o wyzwaniach i priorytetach działalności studenckiej na szczeblu europejskim" - dodaje Karolina Pietkiewicz, odpowiedzialna za organizację międzynarodowej części konferencji.

Gościem zagranicznym będzie ekspert International Republican Institute, Thibault Muzerguesa, który opowie o pozyskiwaniu funduszy dla organizacji non-profit. Międzynarodowa część konferencji odbędzie się 3 czerwca w Sali Senatu w Pałacu Kazimierzowskim na terenie UW.

Więcej informacji na stronie: www.samorzad.uw.edu.pl/konferencja


Źródło: PAPDołącz do nas!