Notowanie - konieczność w dzisiejszych czasach?

Notowanie - konieczność w dzisiejszych czasach?

Gdy zapytamy ludzi, z pewnością każdy z nich odpowie, że notowanie to umiejętność, którą posiada. Nie ma w tym nic trudnego, bierzesz długopis i piszesz wszystkie istotne informacje, które do ciebie docierają. Czy jednak twoje notatki są skuteczne? Czy spełniają swoją podstawową funkcję, którą jest uczynienie późniejszej nauki efektywniejszą i przyjemniejszą?

Jeśli nie jesteśmy do końca pewni, czy odpowiedź na to pytanie zabrzmi „tak”, warto dowiedzieć się czegoś więcej. Przykładowo dobre notatki powinny pomóc nam wyłapać najistotniejsze informacje, szybciej zrozumieć i zapamiętać materiał, wiązać ze sobą poszczególne fakty oraz przede wszystkim być świetną powtórką przed egzaminem. Niestety ciągłe notowanie przeszkadza nam w aktywnym uczestniczeniu w zajęciach. Wyobraź sobie, że siedzisz na bardzo ważnym wykładzie i w pełni skupiony piszesz właśnie tą kluczową informację, a wtedy nagle ktoś obok pyta, co ma dalej zapisać, bo niestety zgubił wątek. Z pewnością każdy student bardzo dobrze to zna i wie jak rozpraszające potrafią być takie sytuacje. Dodatkowo ciągłe robienie notatek sprawia, że odczuwamy lekki stres czy poirytowanie, kiedy czujemy, że nasza ręka nie nadąża za myślami, a naprawdę zależy nam na tym, by zawrzeć wszystkie informacje.

W jaki sposób notowanie można uczynić łatwiejszym? Co gdyby była możliwość przychodzenia na wykłady z gotowym kompletem notatek i na miejscu tylko ich weryfikowania? Dzięki temu z pewnością bardziej moglibyśmy się skupić na prezentowanych treściach i zrozumieć jeszcze więcej. Możemy oczywiście chodzić za kolegami ze starszych lat w pogoni za ich materiałami, albo możemy skorzystać z szybszej opcji. Dziś rozwój technologii daje nam świetne możliwości i także w tym przypadku możemy z nich skorzystać. Gotowe notatki możemy pobrać z Internetu. W tym celu powstała strona notatek.pl, na której zawsze możemy znaleźć wiedzę z dowolnej interesującej nas dziedziny, przykładowo: administracji publicznej, anatomii człowieka, czy działalności gospodarczej. Dla ułatwienia notatki zostały posegregowane według przedmiotu, uczelni, a nawet wykładowcy, co jeszcze sprawniej pozwala nam dotrzeć do potrzebnych treści. Studenci każdego kierunku znajdą tu coś dla siebie.


edu.edu.plDołącz do nas!