To trzeba wiedzieć

W grupie przedszkolnej może być maksymalnie 25 dzieci

Przedszkola wspólnie z rodzicami ustalają godziny przyprowadzania dzieci - najczęściej czynne są od godz. 7, chociaż niektóre nawet od godz. 6. Zazwyczaj dziecko można odebrać do godz. 17, w nielicznych nawet do 18.30. Po wcześniejszym zgłoszeniu dziecko można przyprowadzić później, np. o godz. 9.

W przypadku, gdy dziecko jest nieobecne w przedszkolu, można starać się o zwrot dziennej stawki żywieniowej (w zależności od przedszkola waha się od 5 do 9 zł). Można otrzymać zwrot za pierwszy dzień nieobecności, gdy dzień wcześniej zgłosi się to w przedszkolu. Bez takiego zgłoszenia zostanie zwrócona stawka dopiero od drugiego dnia nieobecności.

Miesięczna opłata stała będzie wynosiła w nowym roku przedszkolnym 84,90 zł.

Wiele przedszkoli realizuje programy autorskie, m.in. ekologiczne, językowe, nauczania czytania, edukacji matematycznej. Nauczyciele mogą sami napisać program lub skorzystać z programów zaakceptowanych przez Ministerstwo Edukacji. Pedagodzy mogą wprowadzać własne modyfikacje do takich zajęć. Realizację programów autorskich kontroluje dyrektor przedszkola oraz kuratorium oświaty.


Źródło: RzeczpospolitaDołącz do nas!