Trwają zapisy na letni obóz Politechniki Warszawskiej

Politechnika Warszawska

Politechnika Warszawska

Uczniowie, których interesują nauki ścisłe, mogą zapisać się na wakacyjny obóz rekreacyjno – naukowy dla młodzieży organizowany przez Politechnikę Warszawską.

Oprócz standardowych zajęć rekreacyjno–sportowych uczestnicy wyjazdu wezmą udział w jednym z trzech 25-godzinnych kursów z architektury, elektrofizyki lub robotyki. Wakacje z nauką odbędą się w Sarbinowie (woj. zachodniopomorskie) od 16 do 23 sierpnia.

Kurs z architektury pt. "Zamki na piasku” przybliżyć uczestników problematykę projektowania architektonicznego i wzornictwa przemysłowego. Uczestnicy samodzielnie wykonają rzeźbę z betonu, poznając wszystkie etapy budowania nowoczesnej architektury – szalowanie, zbrojenie, mieszanie i wiązanie betonu. Podczas kilkudniowego oczekiwania na rozszalowanie wykonanych rzeźb uczestnicy poznają także konstrukcje kratowe, których wytrzymałość sprawdzać będą obciążając swoje projekty aż do stanu awarii – małych „katastrof budowlanych”.

Laboratorium z elektrofizyki to bezpośrednie doświadczenia - na warsztatach uczniowie nie będą wyobrażać sobie zjawisk, tylko je obserwować i mierzyć. Na początku poznają podstawy elektroniki, aby na dalszych zajęciach konstruować układy, które będą temu służyć. Między ćwiczeniami pojawią się jedynie krótkie wykłady, które zaprezentują słuchaczom związek prowadzonych eksperymentów z praktyką przemysłu, medycyny i technologii.

Z kolei warsztaty z robotyki w wersji lego mają zapoznać uczestników z podstawowymi zagadnieniami związanymi z robotyką oraz mechatroniką. Młodzież będzie projektować i wykonywać własne roboty wykorzystując w tym celu klocki Lego Mindstorms NXT 2.0 oraz proste środowisko do ich zaprogramowania.

Ponadto podczas wyjazdu uczniowie poznają i porozmawiają ze studentami Politechniki Warszawskiej, którzy odsłonią przed nimi kulisy studenckiego życia oraz studiowania na uczelni technicznej.

Szczegóły projektu znajdują się na stronie www.klatrat.pl


Źródło: PAPDołącz do nas!